Hírek - MMT

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

MMT különdíj és publikációs lehetőség
1) MMT Különdíj (AKadémiai Kiadó)
Idén egy 30 EFt értéké vásárlási utalvánnyal jutalmazzuk egy fiatal (35 év alatti) résztvevőt aki egy színvonalas előadást tart. Emellett publikálási lehetőséget kap a Resolution and Discovery Gold Open Access folyóiratban, és a cikk megjelenése nagyon rövid lesz - 1 hónap.

2) Az idei MMT először van lehetőőség publikálni angol nyelven a tavaly indított Resolution and Discovery folyóiratban, mely egy GOLD OPEN ACCESS. A kézirat formai követelménye a "Template-rad" tartalmazza. A már megjelent számról és a szerkesztőkről itt olvasható.
Konferencia 2017

Társaságunk idén is Siófokon tartja szokásos évi konferenciáját, melynek helyszíne:
Prémium Hotel Panoráma****
H-8600 Siófok, Beszédes J. stny. 80
Időpont: 2016. május 11-13

Meghívott előadóink:
Ute Kaiser /Unv. Ulm/ és Ernst Stelzer /Goethe Universität Frankfurt am Main/

Ernst H.K. Stelzer: Optical sectioning and the development of four-dimensional light microscopy című előadásának kivonata már itt olvasható.

A magyar és angol nyelvű előadáskivonatok beküldésének határideje: 2016. márc. 15.
Formai követelmények:
  • az előadáskivonat két oldalas lehet: 1 szövegoldal  (1,5-es sorköz, 12-es betűnagyság, Times New Roman CE) és 1 képoldal
  • beküldendő word vagy pdf fájl  formátumban e-mail csatolm​ányként.
  • fájlok címe a következő formátum legyen:keresztnev_ vezeteknev2017eng vagy hun . kiterjesztés ékezetek nélkül  (pl. peter_kovacs2017eng.pdf)
  • az email szövegrésze kizárólag az ELŐADÁS SZERZŐIT, MUNKAHELYÜK RÖVID ANGOL NEVÉT, és az ELŐADÁS CÍMÉT ANGOL és MAGYAR NYELVEN tartalmazza. Kérjük az előadó nevét húzák alá!
példa:
Barna Dudok1, László Barna1, Masahiko Watanabe2, Sang-Hun Lee3, Ivan Soltesz3, István Katona1 (1IEM HAS, Budapest, Hungary; 2SMU, Sapporo, Japan; 3UCI, Irvine, USA; 4ImmunoGenes, Budakeszi, Hungary): Application of STORM super-resolution. . . / STORM szuperrezolúciós mikroszkópia alkalmazása. . .

​CIMZETTEK: Kittel Ági (kittel.agnes@koki.mta.hu) és Kristóf  Zoltán (kristofz@ligetiklinika.hu)

A program jobb olvashatósága, átláthatósága, valamint külföldi kollégáink és vendégeink miatti udvariasságból szerepeltetjük elsőként az angol előadáscímet. Emiatt kérjük a munkahelyek nevét is angolul, több szerző/munkahely esetében pedig lehetőleg az angol nyelvű rövidített formában.
Az előadáskivonatok később felkerülnek a honlapra.

SZÁLLÁS-ÉTKEZÉS
Jelentkezési lap beküldési határidő: 2016. április 10. Kittel Áginak (kittel.agnes@koki.mta.hu )
Mindenki gondosan olvassa el a szállás lemondásával kapcsolatos feltételeket!
A szállodai foglalás a harmadik hétig költségmentesen, a 2-3. hét között 50% és az 1-2. hét között 75% díj ellenében
mondható le, az utolsó héten már nem mondható vissza.
A határidőn túli lemondásoknál - a megrendelt étkezéseket is beleértve - a kötbért mindenkinek ki kell
fizetnie.

ELŐADÁSOK
Az előadás diáit (ppt prezentáció) angol szöveggel kérjük elkészíteni. Az előadások terjedelme várhatóan 15 perc
lesz.
Az előadások nyelve egyaránt lehet angol vagy magyar, de kérjük, hogy választásukat az előadáskivonat
benyújtásakor jelezzék.

LEGJOBB FIATAL ELŐADÓ DÍJA
Idén is egy választható külföldi mikroszkópos tanfolyamra történő befizetéssel jutalmazzuk a legjobb fiatal (35 év alatti) résztvevő előadását. Amennyiben több olyan kiváló előadás lesz, mely megérdemli, hogy dicséretben részesüljön, akkor néhány különdíjat (oklevél + bor) az idén is kiosztunk.

BORKÓSTOLÓ ÉS FOTÓPÁLYÁZAT
A szokásos borkóstolót a korábbi évekhez hasonlóan megtartjuk.
A borokat a biológia és az anyagtudomány egyensúlyára ügyelve válogatják: Kristóf Zoltán és Pécz Béla.
A borkóstolón való ingyenes részvétel feltétele legalább 1db fotó beadása a fotópályázatra. (A borkóstoló részvételi költsége egyébként 3000 Ft/fő.)
A fotópályázat két kategóriában lesz meghirdetve; mikroszkópos és egyéb.
Az egyéb kategória teljesen kötetlen, így mindenki tudja a feltételeket teljesíteni, de természetesen ezen is csak saját
készítésű felvétellel lehet indulni. Mindkét kategóriában lehet nevezni, max. 3 -3 db képpel.
A képeket A4 nagyságban kinyomtatva, valamint elektronikusan (CD, pen-drive) kell elhozni a konferenciára. Az eddigiekhez hasonlóan értékes díjakat lehet nyerni.

Az ELEKTRONMIKROSZKÓPOS ALAPÍTVÁNY PÁLYÁZATA
A felhívás itt található.
Néhány év óta a kuratórium döntésének megfelelően az elektronmikroszkópos metodikát felhasználók/fejlesztők élettudományi és anyagtudományi kategóriában pályázhatnak.
A nyertesek az oklevélen kívül 100 eFt pénzjutalomban is részesülnek, benyújtott pályázatuk anyagából pedig
előadást tartanak a konferencián.
A pályázatok beadási határideje : 2017. március 15.
A döntésről az értesítést 2017. ápr. 15-ig kiküldik.

RÉSZVÉTELI DIJ
A konferencia részvételi díja a valós költségeket tartalmazza, annak érdekében, hogy minél többen eljöhessenek, nyereségre nem törekszünk. Meghívott előadóink költségeit szponzoraink fedezik.
A költségek csütörtök ebédtől szombat ebédig (szállás és étkezés is benne van)
egyágyas szobában 46 500 Ft+ ÁFA = 59055 Ft
kétágyasban személyenként 41 000 Ft+ ÁFA = 52070 Ft.
Aki egy éjszakát marad értelemszerűen a fenti összeg felét fizeti.
Egynapos részvételi díj, szállás nélkül (étkezéssel és kávészünettel) bruttó 15000 Ft.
Egyéni kéréseket kérjük Kittel Ágnesnek címezve küldeni.
Az előadások szüneteiben természetesen most is lesz kávé ill. üdítő/ásványvíz és sütemény.
Nem tagoknak a részvételi díj 5 eFt-tal magasabb.

Copyright 2016. All rights reserved.
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz